Εξακολουθούμενοι να αρνούμαστε την προσφορά βοήθειας φέρνουμε τα προβλήματα όλο και πιο κοντά μας, όχι σαν τιμωρία, αλλά ως μέσο για να γίνει η άσκησή μας πιο κατανοητή. Από τα πεινασμένα παιδιά της Αφρικής φτάσαμε στα παιδιά της δυτικής Αθήνας. Ναι,θλίβομαι και ως άνθρωπος & ως μάνα & ως δασκάλα. Όποιοι από εσάς επιθυμούν να δράσουμε, ας επικοινωνήσουν μαζί μου ή ας με ενημερώσουν για ήδη υπάρχουσες κινητοποιήσεις βοήθειας. Την αγάπη μου.